Логін
Пароль
 
Навігація
Головна
Погода в Закарпатті
Закарпатські новини
Статті
Закарпатська кухня!
Фоторепортажі
Фотогалерея
Закарпатські фіглі
Словник Закарпатської мови
Оголошення
ФОРУМ(оновлений!)
Клуб знайомств
Опитування
Путівник по Закарпаттю
Туристичне Закарпаття
Про Закарпаття
Закарпатська музика, відео, картинки для мобілок
Вхід у чат
Про нас
Новини сайта
Пошук
Наша розсилка
Реклама
Новини сайта

На сайті створено нові розділи:

1.На сайті створено новий закарпатський форум..

2.Оновлено дизайн сайта..

3.Закарпатська кухня.

4.Фоторепортажі.

5.Путівник поЗакарпаттю.

6.Закарпатські фіглі.

 

Статистика

Ви можете допомогти розвитку проекту, перевівши гроші через
WebMoney

  • Z196205526168
  • R122287120332
  • U167283639145
Яндекс Деньги
  • 41001192710384

Новини форума
Газета "Все про бухгалтерський облік"
Дитячий журнал "Пізнайко!
Де знайти бланки звітності
Газета "Все про бухгалтерський облік" найкращий студентський помічник
В помощь бухгалтерам Мукачево
Рекомендуем
_
АТЛАС-все життя Закарпаття на нашому сайті
Новини
2015-11-15 - 15:34:01:
Вийшов фільм про творчі здобутки Дмитра Фесенка (ВІДЕО)
2015-11-12 - 01:50:00:
На Закарпатті ґрунтовно дослідили проблему енергоефективності і знають, що з нею робити
2015-11-07 - 23:32:34:
Ужгородцям представили новий загадковий відеопроект
2015-10-06 - Стаття:
Життя - найдорожче!
2015-09-14 - Стаття:
Золота Медаль Лауреата
2015-09-10 - Стаття:
Колективна книга маліжан - лауреат Всеукраїнського конкурсі
2015-08-15 - 14:57:17:
На Закарпатті працюють над тим, щоб ліси змогли завадити паводкам та пересиханню річок
2015-08-11 - 11:00:41:
На Закарпатті відбувся незвичайний фестиваль з лікувальними властивостями
2015-08-11 - 10:53:19:
В Ужгороді презентували документальний фільм закарпатського автора про Гошівський монастир
2015-08-10 - 23:51:52:
В Ужгороді обговорили впровадження у місті системи електронних закупівель
2015-08-05 - 12:00:29:
Начальник Свалявського ДАІ з двома працівниками побили водія(ВІДЕО)
2015-08-04 - 16:47:08:
В Ужгороді готуються до Кубку та Чемпіонату світу з художньої гімнастики
2015-08-01 - 12:43:46:
Ярослав і Тетяна Куляба: держава недооцінює переселенців

Читати всі новини...

Туристам
Санаторії
Оздоровниці
Відпочинок
Готелі і мотелі
Туристичні фірми
Приватні садиби
Корисна інформація
Туристичні можливості районів
Фестивалі, Концерти, Екскурсії
Рейтинг
Як стати учасником
Нові учасники

Якщо ви маєте цікаві фото Закарпаття, то ви можете розмістити їх в фотогалереї або в фоторепортажах.
Якщо ви маєте якісь цікаві матеріали по Закарпаттю. Ви можете опублікувати їх на нашому сайті і дізнатися наскільки вони цікаві нашим відвідувачам. Автори найкращих матеріалів будуть нагороджені. Додати публікацію можна тут.

Якщо вас цікавить якась інформація стосовно Закарпаття, ви можете запитаци про це на нашому форумі.

Рейтинг
1.Санаторій Сонячне Закарпаття -66768
2.Санаторій Карпати -61615
3.Санаторій Квітка Полонини -46669
4.Розклад руху автобусів в міжміському сполученні -35383
5.Санаторій Кришталеве джерело -28071
6.Санаторій Поляна -27990
7.Туристична фірма Блюз -26788
8.Санаторій Синяк -26517
9.Турбаза Эдельвейс -24570
10.Горный отель Драгобрат -24303
Рекомендуєм
Ви можете допомогти розвитку проекту, перевівши гроші через
WebMoney
  • Z196205526168
  • R122287120332
  • U167283639145
Яндекс Деньги
  • 41001192710384
_


Статті


ВсіПро ЗакарпаттяІсторія ЗакарпаттяРайониІншеЗакарпатські замкиТуризмЛірикаЛегенди та історіїПодіїЦікавоПолітикаКримінал Додати статтюДодано - 2008-06-10. Автор - Державна екологічна інспекція. Голосів -571. Переглядів -2521. Коментарів -0.

Засідання українсько-словацької Міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва

5-6 червня у місті Пряшеві (Словацька Республіка) відбулось VІI засідання українсько-словацької (словацько-української) Міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва.

(натисніть, щоб подивитися в оригінальному розмірі)

5-6 червня у місті Пряшеві (Словацька Республіка) відбулось VІI засідання українсько-словацької (словацько-української) Міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва. Українську частину міжурядової делегації очолював Олег Гаваші, голова Закарпатської облдержадміністрації, словацьку частину – Владімір Чечот, Державний секретар Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки.
В роботі засідання прийняли участь Надзвичайні і Повноважні Посли України в Словацькій Республіці та Словацької Республіки в Україні, Генеральні Консули, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади України та Словацької Республіки.
Під час засідання комісії розглядались питання підписання Угоди між Україною та Словацькою Республікою про малий прикордонний рух, стану справ з отриманням віз українськими громадянами після вступу Словаччини до Шенгенської зони, загальної ситуації на українсько-словацькому кордоні, в тому числі щодо відкриття пункту пропуску "Улич – Забродь", виконання завдань в галузі охорони природи в контексті реалізації Карпатської конвенції, українсько-словацького співробітництва у сфері туризму, стан виконання Угоди про співробітництво між Кошицьким самоврядним краєм Словацької республіки і Закарпатською областю України, а також питання співробітництва регіональної торгово-промислової палати в Кошице та Закарпатської торгово-промислової палати, співробітництво між Пожежно-рятувальним корпусом Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки та МНС України.
З інформацією Робочої групи з транскордонного співробітництва про виконання завдань в галузі охорони природи в контексті реалізації Карпатської Конвенції виступили від української частини - М.Садоха, начальник Державної екологічної інспекції в Закарпатській області, від словацької частини – Л.Амброш, директор департаменту охорони ландшафту.
Рамкова (Карпатська) конвенція, підписана урядами семи Європейських країн, передбачає транскордонне співробітництво як комплекс дій, спрямованих на встановлення і поглиблення економічних, соціальних, науково-технічних, екологічних, культурних та інших відносин між територіальними громадами, місцевими органами виконавчої влади, природоохоронними установами, що здійснюється в рамках угод, укладених між суб’єктами транскордонного співробітництва.
При цьому одним з основних напрямків співробітництва, визначеним Конвенцією, є збереження та стале використання біологічного та ландшафтного різноманіття. Організація першого у світі трилатерального польсько-словацько-українського резервату біосфери “Східні Карпати”, до складу якого від України увійшли Ужанський національний природний парк (загальною площею 39159 га) у Закарпатській області та регіональний ландшафтний парк “Надсянський” (загальною площею 19428 га) у Львівській області, розпочалося у 1992 році й завершилося у грудні 1998 року отриманням сертифікату ЮНЕСКО. Без сумніву, створення природоохороного об’єкту такого рангу і на такій площі (загальна площа резервату становить 208 090 га), є значним внеском у реалізацію важливих міжнародних угод і конвенцій, ратифікованих Україною і пов’язаних, насамперед, зі збереженням біорізноманіття, а саме Карпатської Конвенції.
В рамках спільних дій МБР „Східні Карпати” укладено двосторонні угоди про співробітництво з Бещадським парком народовим (Польща) і національним парком „Полоніни” (Словаччини), які передбачають спільні наукові експедиції, конференції, участь у засіданнях науково-технічної ради, обмін інформативними матеріалами. За останні три роки проведено 5 спільних експедицій на територіях парків, науковцями прийнято участь у конференціях, видано декілька спільних статей науковців УНПП та БНП, телебаченням Словаччини продемонстровано науково-популярний фільм про УНПП. Спільно з радою дитячої організації „Фенікс” (м. Сніна, Словаччина) розроблено міжнародний велосипедний маршрут „Зелений велосипед”, який приходить територією України через Ужанський НПП та Львівську область, територію Польщі і Словаччини.
Завдяки співпраці співробітників Ужанського НПП, Карпатського біосферного заповідника та НП „Полоніни” в 2006 році були номіновані, а в 2007 році включені до Списку Всесвітньої природної спадщини букові праліси, які знаходяться на територіях парків.
Комісією позитивно оцінено співробітництво України та Словацької Республіки в сфері охорони природи, яке приносить помітні результати на міжнародному рівні, рекомендовано прискорити підписання тристоронньої міжурядової угоди щодо діяльності МБР „Східні Карпати”, в якій би була визначена процедура утворення, принципи функціонування Координаційної Ради та передбачено розроблення менеджмент-плану функціонування МБР.
Управління водними ресурсами та річковими басейнами (ст. 6 Карпатської Конвенції) на території країн Європейського Союзу регламентує Водна Рамкової Директиви ЄС 2000/60/EC. Стаття 3 ВРД зобов’язує країни-члени ЄС координувати свої дії з сусідніми країнами у випадку транскордонного річкового басейну, який розташований як на території країн ЄС, так і країн - не членів ЄС. У випадку транскордонних річкових басейнів Ужа і Латориці (які є відповідно суб-басейнами Бодрога, Тиси і Дунаю) Словацька Республіка має координувати свої дії з Україною.
До кінця 2009 року всі країни-члени ЄС, в тому числі і Словаччина, мають підготувати Плани управління річковими басейнами задля досягнення основної мети Водної Рамкової Директиви – доброго екологічного стану всіх водних об’єктів до кінця 2015 р.
План управління річковим басейном складається з двох частин: аналіз стану річкового бассейну та програма заходів із збереження чи відновлення доброго екологічного стану.
Головним елементом Аналізу стану річкового басейну є встановлення екологічного стану всіх водних об’єктів, який встановлюється за біологічними, фізико-хімічними, хімічними та гідроморфологічними показниками.
Зважаючи на те, що більша частина (а саме верхня та середні частини басейну, де саме і формується річковий стік) річкових басейнів Ужа та Латориці, розташована в Україні, для словацької сторони важливо мати достовірну інформацію про екологічний стан цих річкових басейнів та його складових: оцінки за біологічними показниками, а також фізико-хімічними, хімічними та гідроморфологічними.
Комісією підтримано пропозицію Державної екологічної інспекції в Закарпатській області щодо доцільності проведення спільних досліджень екологічного стану річкових водних об’єктів Ужа і Латориці задля об’єктивного аналізу стану цих річкових басейнів та розробки програми заходів із збереження чи відновлення доброго екологічного стану у відповідності до вимог Водної Рамкової директиви ЄС. Також Комісія рекомендувала Міністерству охорони навколишнього природного середовища України та Міністерству охорони навколишнього середовища Словацької Республіки профінансувати роботи по проведенню гідроморфологічних досліджень та оцінці хімічного стану річок басейну р. Латориці.
Щодо питання можливості відкриття прикордонного пункту пропуску Улич-Забродь, то у відповідності до вимог Карпатської конвенції Комісія рекомендувала Міністерству охорони навколишнього природного середовища України та Міністерству охорони навколишнього середовища Словаччини разом із Закарпатською ОДА та Пряшівським самоврядним краєм підготувати та надати обґрунтування щодо необхідності відкриття зазначеного пункту пропуску.
Крім того, в ході зустрічі зі словацькою стороною досягнуто порозуміння по питанню, порушеному Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області, щодо усунення перепон та сприяння в перетині кордону членам та експертам робочих груп, які ведуть спостереження за якістю транскордонних вод.
Для розгляду на наступному засіданні Комісією запропоновано питання щодо результатів аналізу навколишнього середовища в області басейну ріки Тиса.За підсумками роботи VІI засідання Міжурядовою комісією дано ряд рекомендацій щодо подальшого розвитку транскордонного співробітництваМіжурядова комісія з питань транскордонного співробітництва рекомендувала:
- Українській та словацькій стороні використати ці позитивні результати на 2-й конференції країн-членів Карпатської конвенції 17- 19 червня 2008 року у м. Бухарест.
- прискорити підписання тристоронньої міжурядової угоди щодо діяльності МБР „Східні Карпати”, в якій би була визначена процедура утворення та принципи функціонування Ради та передбачено розроблення менеджмент-плану функціонування МБР.
- Міністерству охорони навколишнього природного середовища України та Міністерству охорони навколишнього середовища Словацької Республіки профінансувати роботи по проведенню гідро морфологічних досліджень та оцінці хімічного стану річок басейну р. Латориці.


про виконання завдань в галузі охорони природи в контексті реалізації Карпатської конвенції.
Члени міжурядової комісії заслухали звіт щодо виконання Угоди про співробітництво між Кошицьким самоврядним краєм Словацької Республіки і Закарпатською областю України. Загалом члени комісії проаналізували нові можливості співробітництва в цілому на міждержавному і прикордонному рівні.


економіки України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Закарпатської обласної державної адміністрації, Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України з міжнародного співробітництва, Ужгородської митниці, Державної екологічної інспекції в Закарпатській області; представники Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки, Міністерства економіки Словацької Республіки, Міністерства закордонних справ Словацької Республіки, Міністерства будівництва та регіонального розвитку Словацької Республіки, Національної Ради Словацької Республіки, Митного директорату Словацької Республіки, голови самоврядних країв.


Державна екологічна інспекція
в Закарпатській області

(натисніть, щоб подивитися в оригінальному розмірі)

Електронна пошта -

Проголосувати


Коментарі відвідувачів


ВАШ КОМЕНТАР:
Ім'я
Текст

_
 
PHPBeast 1.0 by DJMixer
Відтворення матеріалів сайта в будь-якій формі тільки з письмового дозволу власників авторських прав, обовязкова ссилка на цей сайт вигляду http://transatlas.com.ua